2016-04-27 Šių metų balandžio 22 d. Mažeikių NVO asociacijos nariai vyko į pažintinę - informacinę ekskursiją į Biržus. Išvykos metu susitikome su Biržų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiuoju specialistu, jaunimo reikalų koordinatoriumi Merūnu Jukoniu, kuris papasakojo apie nevyriausybinių organizacijų veiklą Biržų rajone. Aplankėme jaunimo centrą įsikūrusį Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos bendrabutyje. Susipažinome su šio centro veikla, rengiamais projektais, jaunimo užimtumo problemomis.
Taip pat lankėmės ekskursijoje Biržų pilyje, kurioje gidė papasakojo Biržų krašto istoriją, dalyvavome edukacinėje programoje. Lankėmės atstatytame Biržų tvirtovės arsenale, kurio ekspozicija skirta XVI-XVIII a. karybai pristatyti. 
Kelionę tęsėme Joniškėlyje (Pasvalio r.), kuriame gidas Viktoras Stanislovaitis supažindino su šio įdomaus Lietuvos miesto istorija ir legendomis. Apžiūrėjome vienintelę Lietuvoje bažnyčią, pastatytą visų parapijiečių rankomis, apsilankėme seniausioje Lietuvoje universitetinėje kaimo ligoninėje, įsteigtoje XIX a. pr., joje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Gidas papasakojo apie Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmeną – XVIII a. Karpių giminės dvarą ir pristatė Karpių giminės istoriją.
Ekskursijos metu  kiekviena organizacija pristatė savo veiklą, dalinosi patirtimi bei informacija apie numatomus renginius 2016 metais. Informaciją pateikė Mažeikių bibliotekininkų draugijos narė  Ingrida Jonušienė.

-------------------------------------------------------------