Pilietinis projektas „AŠ UŽ LIETUVĄ“ yra nepolitinė iniciatyva, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui, kurią organizuoja VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“.
Projekto tikslas - visuomenei sudarant sąlygas dovanoti gerus darbus Lietuvai, skatinti pilietiškumą mūsų šalyje ir bendruomeniškai pasitikti Lietuvos 100-metį. Šių metų gegužės 27 d. prie projekto „AŠ UŽ LIETUVĄ“ prisijungę partneriai Lietuvai gerus darbus dovanoti kviečiami šiais būdais:
1. Gražinti (pvz.: bendrą aplinką)
2. Padėti (pvz.: kaimynui/senjorui/įstaigai)
3. Pažinti (pvz.: bent vienai dienai prisijungti prie dominančios NVO veiklos. Laukiančių
organizacijų sąrašas: http://www.asuzlietuva.lt)
4. Programuoti
5. Saugoti
6. Švęsti (pvz.: kaimynų dieną ir tiesiog smagiai praleisti laiką su šaliai gyvenančiais)

Nepaisant to, kad dovanojamo darbo Lietuvai diena skelbiama gegužės 27 d., veiklas tęsti galite bet kada, Jūsų bendruomenei patogiu laiku, nuo gegužės 25 iki 27 d. Bendruomenines veiklas minėtose srityse, kviečiame registruoti vienintelėje tokio pobūdžio platformoje Lietuvoje http://www.asuzlietuva.lt Šios unikalios internetinės platformos išskirtinumas - siekis padėti Jūsų idėjai rasti palaikymą ir dalyvius, galinčius prisijungti prie konkrečių veiklų. Jūsų siūlomas veiklas kviečiame registruoti „AŠ UŽ LIETUVĄ“ svetainės dalyje „Siūlyk savo veiklą”. Šiemet projekto „AŠ UŽ LIETUVĄ“ informaciniais partneriais sutiko tapti LNK televizija, Radijo Centras ir naujienų portalas 15min.lt. Jau netrukus šiose žiniasklaidos priemonėse pasirodys ir pasigirs „AŠ UŽ LIETUVĄ“  viešinimo kampanija, kurios dalimi ir geru pavyzdžiu galės tapti ir Jūsų siūloma veikla. Yra paskelbtas mokyklų konkursas “Mokykla už Lietuvą” projektui.  Mokyklos kviečiamos
aktyviai dalyvauti projekte. Jos bus vertinamos pagal:
a) pasiūlytos veiklos originalumą ir naujumą;
b) įsitraukusių dalyvių skaičių;
c) pasiūlytos veiklos naudą bendruomenei.
Veiklos aprašymą bei 2 nuotraukas su dalyvių skaičiumi siunčia nurodytu elektroniniu pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai   Konkurso nugalėtojai bus skelbiami birželio mėnesį vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje atsižvelgiant į aukščiau nurodytus kriterijus.  „Mokykla už Lietuvą“ nugalėtojai bus skelbiami po vieną iš kiekvieno regiono. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti konkurso iniciatorių specialiai jiems įsteigtais prizais.
Raginame nedelsti, registruoti savo siūlomas veiklas ir gegužės 27 d. dovanoti Lietuvai!
Kilus su projekto įgyvendinimu susijusiems klausimams, drąsiai kreipkitės į „AŠ UŽ LIETUVĄ“  administratorę Astą Mukienę: Telefornas : +370 647 76180    El. paštas : Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai