2011 03 15 Informacija apie tarptautinius projektus.

 

Kvietimas prisijungti prie tarptautinės kampanijos prieš rasizmą ir ksenofobiją. Nacionalinis socialinės integracijos institutas, įgyvendindamas programos „Europa piliečiams“ finansuojamą projektą „Keliaujanti socialinė virtuvė“, kviečia visuomenės veikėjus, jaunimo, visuomeninių kampanijų specialistus, menininkus, aktyvų jaunimą prisidėti kuriant Tarptautinę kampaniją prieš rasizmą, ksenofobiją ir tapti jos įgyvendinimo Lietuvoje komandos nariais. Norinčius prisidėti kviečiame apie tai informuoti iki kovo 17 dienos el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Kuriant kampaniją ir ją įgyvendinant talkins antirasizmo strategijų kūrimo ir įgyvendinimo srityje tarptautinius apdovanojimus gavę ekspertai, būrį aktyvių entuziastų palaikys net 560 organizacijų Europoje vienijantis UNITED tinklas. Išsamiau: http://www.zmogui.lt/node/175.

 

Partnerių paieška (2011 m. birželio 1 d. paraiškų teikimo terminui). Vietos demokratijos agentūrų asociacija ALDA (The ALDA Association of Local Democracy Agencies), vienijanti per 160 narių Europoje ir už jos ribų, bei skatinanti piliečių įsitraukimą į demokratijos kūrimo procesus per dalyvavimą vietos valdžios veikloje, ieško partnerių projektams, kuriuos ketina teikti ES programai „Europa piliečiams“. Prisijungti kviečiama nevyriausybines organizacijas bei viešojo sektoriaus įstaigas, kurios kartu su ALDA galėtų įgyvendinti „Europa piliečiams“ priemonių „Piliečių projektai“, „Remiamosios priemonės“ bei „Gyva Europos atmintis“ projektus. Kadangi paraiškų teikimo terminas yra 2011 m. birželio 1 d., susidomėjusios organizacijos turėtų susisiekti su ALDA kontaktiniais asmenimis iki balandžio 1 d. el. paštu: Alexandra Petcu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ir Marco Boaria Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos apie šią partnerių paiešką galite rasti ALDA tinklalapyje.

 

Perspektyvos Europos pilietiškumui skatinti: projektų pavyzdžių paieška seminarui Čekijoje. Pilietiškumo edukacijos Europoje organizacijų tinklas NECE (Networking European Citizenship Education) 2011 m. balandžio 7 – 9 dienomis rengia seminarą Brno mieste (Čekijos Respublikoje) apie Web 2.0, socialinės medijos ir pilietiškumo ugdymo sankirtos taškus ir kviečia pristatyti tokio pobūdžio projektus iš visos Europos. Projektų pasiūlymus galima pateikti iki kovo 20 d. Organizatoriai numato, jog seminare galės dalyvauti iki 40 pakviestų dalyvių (interneto aktyvistai, Web 2.0 ekspertai, pilietiškumo edukacijos praktikai, medijos edukatoriai bei kt.). Seminaro metu bus ne tik pristatytos gerosios Web 2.0 praktikos, bet ir bus suteikta galimybė dalyviams diskutuoti apie iššūkius ir galimybes pilietiškumo edukacijai internetinėje erdvėje. Daugiau informacijos apie šį kvietimą siūlyti projektus NECE tinklalapyje.

 

Europos savanorių centro simpoziumas „Savanorystės ateitis: idėjos, kryptys, vizijos” Taline.

Europos savanorių centras (European Volunteer Centre, CEV) kviečia dalyvauti 2011 m. gegužės 4 – 6 dienomis Taline (Estijoje) rengiamame simpoziume „Savanorystės ateitis: idėjos, kryptys, vizijos”. Konferencija rengiama siekiant paminėti “Europos savanoriškos veiklos metus 2011” bei “Talino - Europos kultūros sostinės” metus. Šia konferencija bus siekiama pateikti dabartinės savanorystės krypčių apžvalgą, suteikti erdvę debatams apie kontraversiškus savanorystės aspektus, apibrėžti pagrindinius savanorystės konceptus ir vertybes, kurias reikėtų plėtoti ir išsaugoti ateityje, bei sukurti ilgalaikę viziją kaip išlaikyti savanorystės tradicijas visose Europos šalyse. Preliminarią programą, dalyvio registracijos anketą bei informaciją apie viešbučius galima rasti Europos savanorių centro tinklalapyje. Taip pat, jei turite klausimų galite kreiptis į organizatorius el. paštu: CEV sekretoriatas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Artėjantys programos „Europa piliečiams” paraiškų teikimo terminai. Primename, jog 2011 m. birželio 1 diena yra paraiškų teikimo terminas net keturioms ES programos „Europa piliečiams” priemonėms: 1 veiksmo 1.1 priemonei “Miestų giminiavimosi veiklai skirti piliečių susitikimai” (tai projektai, kurie, pasinaudojant savivaldybių partnerystėmis, padeda gilinti žianias ir tarpusavio supratimą tarp piliečių ir kultūrų, skatina įvairių sričių atstovus keistis patirtimi Europai aktualiais klausimais, teikia galimybę sužinoti apie kasdieninį piliečių gyvenimą kitose Europos šalyse); 1 veiksmo 2.1 priemonei “Piliečių projektai” (tai 5 šalių partnerių teikiami tarpvalstybinio ir tarpsektorinio pobūdžio projektai, kuriais siekiama sužinoti piliečių nuomonę apie Europos laukiamus iššūkius, ištirti arba pasiūlyti būdus, įgalinančius piliečius išsakyti savo nuomonę ES institucijoms); 1 veiksmo 2.2 priemonė “Remiamosios priemonės” (tai projektai, skirti vietos valdžios institucijų, jų asociacijų ar federacijų, dirbančių miestų giminiavimosi srityje, kompetencijos, patirties ir gerųjų praktikų mainams); 4 veiksmui “Gyva Europos atmintis” (tai projektai, skirti nacizmo ir stalinizmo aukų įamžinimui, su masinėmis deportacijomis susijusių vietų, memorialų, masinių kankinimo vietų ar šiuos įvykius užregistravusių archyvų išsaugojimui bei Europos integraciją ir kilmę padedantys nušviesti projektai). Daugiau informacijos apie kiekvieną priemonę galute sužinoti apsilankę tinklalapiuose www.pilieciams.eu arba http://eacea.ec.europa.eu/citizenship/index_en.php.